کامپیوتر سینا سید مهدی میرشفیعی قم
سید مهدی میرشفیعی ارائه کلیه تحقيقات مقالات و پروژه های دانشجویی - قم 
قالب وبلاگ
اسامي نامزدهاي احتمالي يازدهمين دوره انتخابات رياست جمهوري


نامزدهاي اصلاح طلبان

نامزد هاي اصول گرايان

نامزد هاي آزاد

آقای خاتمی هیچ تمایلی برای ورود به انتخابات ریاست جمهوری ندارند و اگر قرار باشد که تصمیم شخصی‌اش را عملی کند، مطمئنا کاندیدای اصلاحات کسی غیر از سید محمد خاتمی خواهد بود.  ایشان صلاح را در این می‌بینند که در مقام کاندیدا وارد انتخابات نشوند. این در حالی است که او بیشترین شانس را برای رییس جمهری شدن دارد و در صورت حضور قطعا برای سومین بار به عنوان رییس جمهوری ایران انتخاب خواهد شد. این ادعایی از جانب من نیست و نظر سنجی‌هایی که اتفاقا از جانب دستگاه‌های مربوط به اصولگرایان انجام شده است، نشان می‌دهد که خاتمی با فاصله زیادی بیشترین رای مردم را می‌تواند به خود اختصاص بدهد.
·        اصولگرایان دنبال این هستند تا با ایجاد فضایی تک صدایی تنها جریان سیاسی حاضر در انتخابات ریاست جمهوری باشند. بهتر است آقایان تصمیم بگیرند که از مسیر منطق خارج نشوند و بگذارند مردم درباره سرنوشت کشور تصمیم بگیرند.
·        اصولگرایان دنبال این هستند تا در "رقابتی بدون رقیب" بتوانند دولت یازدهم را در اختیار خود بگیرند. این در شرایطی است که نظام هیچ شرطی برای اصلاح طلبان مطرح نکرده و این اصولگرایان هستند که گمان می‌کنند «خود نظام» هستند.  حتم داشته باشید که تحرکاتی اینچنینی حتما در روند انتخابات تاثیر منفی خواهد گذشت و حتی می‌تواند نوعی بی‌اعتمادی را موجب شود.
·        جهه اصلاحات شرایط لازم را برای حضوری جدی در انتخابات دارد و اگر شرایط و فضای انتخاباتی آن روز‌ها اجازه بدهد، حتما می‌توانیم بیاییم و با رای بالایی شگفتی ساز شده و دولت یازدهم را تشکیل بدهیم.  اصلاحات در توده‌های مختلف مردم جایگاه شایسته‌ای دارد و حتما کاندیدای احتمالی ما می‌تواند هر رقیبی را شکست داده و در راس دولت قرار بگیرد و دقیقا به همین دلیل است که باعث شده اصولگرایان رفتارهای اینچنینی را از خود نشان بدهند.
·        اگر برای حضور انتخاباتی اصلاح طلبان سختگیری شود که با مشکل مواجه می‌شویم و اگر قرار بر قانونمداری باشد، می‌توانیم با فراغ بال به فکر حضوری جدی در انتخابات باشیم و خود را در معرض رای مردم قرار بدهیم و به همه نشان بدهیم که مردم هنوز هم مرام اصلاح طلبی را دوای دردهای موجود می‌دانند. ما متناسب با برخوردها تصمیم گیری می‌کنیم و نمی‌توانیم اینطور بگوییم که نسبت به اتفاقات احتمالی بی‌توجه هستیم. با این حال شرایط جامعه به گونه‌ای است که مردم «تغییر» را ضروری می‌دانند و به همین دلیل تاکید دارم که اصلاحات اگر اجازه حضوری جدی داشته باشد، انتخابات خرداد سال 92 را به نفع خود رقم خواهد زد تا بلکه مملکت از شرایط بحرانی خارج شود. شرایط موجود نشانگر این است که انتخابات به حضور اصلاحات احتیاج مبرم دارد تا انتخاباتی آزاد و رقابتی شناخته شود.


موضوعات مرتبط: اجتماعي
برچسب‌ها: نامزدهاي احتمالي, انتخابات رياست جمهوري, دولت يازدهم, انتخابات رياست جمهوري يازدهم در جمهوري اسلامي ايرا, نامزدهاي اصلاح طلبان
[ پنجشنبه دوازدهم بهمن ۱۳۹۱ ] [ 18:50 ] [ سید مهدی میرشفیعی ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

سيد مهدي ميرشفيعي
کامپیوتر سینا پاساژ قدس قم فارغ التحصیل از دانشگاه گیلان -سخت افزار و پشتیبانی
انجام كليه پروژه ها و تحقيقات و مقالات دانشجويي
09128538553
09355044090